Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o. położona jest na Ziemi Lubuskiej, tuż przy granicy z Wielkopolską.HZZ Przyczyna Górna Przedsiębiorstwo zaczęto tworzyć w lutym 1945 roku na pozostałościach opuszczonych poniemieckich majątków ziemskich. Od roku 1995 działa jako spółka prawa handlowego ze 100 % udziałem skarbu państwa, którego przedstawicielem jest Agencja Nieruchomości Rolnych w Warszawie. Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o. należy do wiodących przedsiębiorstw hodowli bydła mlecznego w Polsce, funkcjonuje na 3500 ha.

HZZ  jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, między innymi otrzymała certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play”, nagrodę „HIT” II miejsce w ogólnokrajowym konkursie „Bezpieczne gospodarstwo rolne” jak również od wielu lat uczestniczy w krajowych wystawach zwierząt, gdzie zdobywa czołowe miejsca.

   Podstawowym i najważniejszymi produktami firmy pod kątem sprzedaży są:
- w produkcji zwierzęcej: mleko, materiał hodowlany – buhajki hodowlane i jałowice cielne,
- w produkcji roślinnej: pszenica konsumpcyjna, buraki cukrowe oraz rzepak ozimy.
Poza tym wśród produktów zwierzęcych spółka sprzedaje młode byczki rzeźne oraz bydło opasowe. Z produktów roślinnych uprawia się kukurydzę na ziarno i kiszonkę, jęczmień jary i ozimy, pszenżyto, lucernę oraz uprawia się łąki i pastwiska.


HODOWLA ZWIERZĄT ZARODOWYCH OSOWA SIEŃ SP. Z O.O.
Przyczyna Górna 1
67-400 Wschowa
tel. 65/ 540 61 74,  65/ 540 61 75
fax. 65/ 540 61 73
więcej informacji ...


Ferma Krów Mlecznych w Przyczynie Górnej:

HZZ - Przyczna Górna reklamaPrzyczyna Górna - Ferma Krów Mlecznych - oboraPrzyczna Górna - ferma krów mlecznych
© by C&C